خرید انواع سردخانه صنعتی به همراه لیست قیمت

09128634676 کارشناس فروش
سردخانه صنعتی
سردخانه صنعتی مجموعه ای بزرگ از انواع سردخانه ها می باشد که مدل های متنوعی دارد و هر کدام برای محصولات متنوعی طراحی شده اند. این دسته از سردخانه ها، بر اساس نوع، کاربرد آن ها قیمت گذاری می شوند.
کلد سنتر
کلد سنتر

سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی قابل تولید در ابعاد سفارشی و تولیدشده در صنایع برودتی کلدسنتر می باشد. به طور کلی امروزه برای نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی در طولانی مدت از یخچال های سردخانه ای استفاده می‌شود. از سردخانه برای نگهداری انواع مواد غذایی مانند گوشت ، مرغ، ماهی، میوه ها و سبزیجات و لبنیات و .... استفاده می شود.

معرفی مدل های سردخانه

1. سردخانه ماشین

سردخانه نیسان

2. سردخانه جسد

سردخانه جسد

3. سردخانه خرما

سردخانه خرما

4. سردخانه میوه و سبزیجات

سردخانه-میوه

5. سردخانه گوشت

6. سردخانه لبنیات

7. سردخانه ثابت

 انواع سردخانه ها از نظر ابعادی

سردحخانه صنعتی ثابت

 • سردخانه کوچک (اتاقی)

 •  سردخانه متحرک

 •  سردخانه بزرگ صنعتی

 • سردخانه کانکسی

 • سردخانه اتمسفری

 • سردخانه معمولی

 سردخانه کوچک

سردخانه صنعتی کوچک

سردخانه کوچک صنعتی تولید شده توسط صنایع برودتی کلدسنتر بدین شکل می باشد که یک اتاقک با استفاده از ساندویچ پنل عایق بندی می شود سپس تجهیزات سرمایشی در آن نصب می گردد سردخانه های کوچک معمولا برای نگهداری از مواد غذایی، میوه، لبنیات با حجم کم استفاده می‌شود در مکان‌هایی مانند هتل، رستوران، مراکز توزیع استفاده می شود.

سردخانه متحرک یا کانکسی

در سردخانه های متحرک به کانکسی قابل جابجایی می باشند و معمولاً در فضاهای باز مانند سوله یا بر روی ماشین ها نصب می گردد. سردخانه های متحرک به دو صورت  کانتینر ویا سازه های فلزی ساخته می شوند. و اغلب برای نگهداری و جابجایی بستنی و مواد پروتینی مورد استفاده قرارمی گیرد.

سردخانه بزرگ صنعتی

سردخانه اتمسفری

سردخانه صنعتی برای نگهداری و ذخیره سازی مواد غذایی با حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد، از گوشت، مرغ، ماهی، میوه و سبزیجات و .... که برای یک شهر یا کشور ذخیره و نیاز به نگهداری در طولانی مدت دارند.

سردخانه اتمسفری

سردخانه اتمسفر این نوع سردخانه به شرایط ویژه‌ای از لحاظ ترکیب  هوای درون اتاق نیاز دارد و برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی و نگهداری هر چه با کیفیت تر مورد استفاده قرار می گیرد از جمله شرایط خاص کاهش غلظت اکسیژن یا اتیلن در محیط اتاق می باشد.

سردخانه معمولی

سردخانه معمولی فقط دما و رطوبت هوا را کنترل می کند.

انواع سردخانه ها از لحاظ دما

 • سردخانه  زیر صفر
 • سردخانه بالای صفر
 • سردخانه انجماد

سرد خانه بالای صفر

سردخانه بالای صفر  معمولاً برای نگهداری از سبزیجات میوه و لبنیات و  دارو استفاده می شود، درجه‌بندی سردخانه های بالای صفر از 0 تا 5 درجه سانتی گراد میباشد.

 سردخانه زیر صفر

سردخانه زیر صفر برای  نگهداری از مواد غذایی پروتئینی، گوشت، مرغ، ماهی استفاده می شود و و درجه بندی  این نوع سردخانه ها از 0 تا -18 درجه سانتیگراد می باشد

سرد خانه انجماد

سرد خانه انجماد برای مواقعی هست که به سرمایش بیشتری نیاز باشد، دمای  تونل انجماد به سرعت تا -18 درجه سانتی گراد میرسد و تا -40 درجه سانتیگراد هم میتواند سرمایش ایجاد کند.

سردخانه دومرحله ای (بستنی)

سردخانه بستنی

سردخانه دو مرحله‌ای برای نگهداری از بستنی می باشد. بستنی با توجه به ساختار لبنی که دارد و با توجه به استفاده از شکر، نمک و خامه که در آن استفاده شده برای اینکه شل نشود باید در دمای صفر تا منفی 18درجه سانتیگراد نگهداری شود. و برای نگهداری از بستنی در حجم بالا از کمپرسورهای دو مرحله ای استفاده می شود.

نحوه عملکرد سردخانه

کمپرسور ها در دوره سرمایشی وظیفه گردش مبرد را دارند.

انواع کمپرسور سردخانه

 •  کمپرسور بسته یا هرمتیک

 •  کمپرسور نیمه بسته سمی هرمتیک

 • کمپرسور باز

 انواع کمپرسورهای سیلندر پیستونی

 کمپرسور کوپلند سری kو L این نوع کمپرسور از 0/5hp شروع میشود تا قدرت  4hp  میباشد که با آب و هوای خنک کار میکنند.

 کمپرسور کوپلند سری 

در انواع مدل‌های 2s ,3s ,4s ,6s ,8s می باشد این نوع کمپرسور ها توسط گاز برگشت خنک می‌شود و از 5hpتا  10hp موجود میباشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید